Ministar za evropske integracije Nemanja Starović je u razgovoru sa evropskom komesarkom za proširenje Martom Kos naglasio posvećenost Srbije članstvu u Evropskoj uniji, što predstavlja strateški spoljnopolitički cilj, spram kojeg oblikujemo našu unutrašnju Reformsku agendu.
Institucije Vlade Srbije koriste Reformsku agendu kao mehanizam za sprovođenje ključnih reformi, jačanje administrativnih kapacitete i, što je najvažnije, postizanje konkretnih i merljivih rezultata. Upravo ti rezultati, uz skoro otvaranje Klastera 3, treba da doprinesu boljem razumevanju konkretnih koristi od napretka u procesu evropskih integracija.